Esteu aquí

Balanç 2021

Balanç 2021

Un any més Adall ha continuat amb la seva tasca de protegir les colònies de gats del nostre municipi! No ha estat fàcil perquè amb una població de mes de 11.000 habitants
la nostra associació només compte amb 22 socis, 42 teamers, i a tot estirar, uns 10 voluntaris que s’han de preocupar de l’alimentació, control veterinari, captures per la posterior esterilització, cases d’acollida per els bebès abandonats i la seva posterior col.locació, etc...etc...Malgrat la situació de pandèmia que també ens resta disponibilitat, enguany hem aconseguit esterilitzar 25 femelles i 20 mascles, col•locar en famílies responsables un nombre molt significatiu de gatets/bebès abandonats a la seva sort en alguna de les nostres colònies. Ens cal agrair el suport del nostre Ajuntament que afronta la despesa que suposen totes les esterilitzacions, l’ajut d’establiments con Clarel del carrer de Munt que recull pinso i llaunetes que bonament aporten els seus clients per la nostra associació. Per descomptat i un cop més, agraïm als socis i teamers que ens facin confiança, sense elles/ells, la nostra tasca no seria possible. Us asseguro en nom de la junta directiva que si fóssim uns quans més, seria fantàstic. Moltes gràcies!!!

Comparteix